Gaziantep-Antakya 3 gün Kültür Turu

0
Fiyat
Fiyat
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyona Devam Et

İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek için bir hesap gerekir

175

Anadolu’nun tarih ve kültür beşikleri Gaziantep ve Antakya bölgelerine yağacağımız bu 3 günlük Kültür Turunda bölgenin MÖ 300 yıllardan günümüze kadar gelen eşsiz tarihini ve kültürünü deneyimli rehberler eşliğinde beraber geziyoruz.

  1. Gün Cuma

İstanbul – Gaziantep / Cuma

Misafirlerimizle, İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından …….sabah uçuşu ile Gaziantep’e hareket ediyoruz. Sabah …… da varışımızın ardından ilk durağımız, dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Gaziantep’ de yerel bir restoranda yemek molası ve arkasından Gaziantep çarşılarında kaybolacağız. Kalenin alt kısmında keyifli bir gezinin ardından serbest zaman ve otele dönüş.

  1. Gün Cumartesi

Gaziantep – Yesemek – Antakya / cumartesi

Kahvaltıdan sonra bagajlarımızla birlikte saat 08.00’de otelden ayrılıyoruz. Hitit döneminden kalan bir heykel atölyesi olan Yesemek’e gidiyoruz. Gezimiz tamamlanınca Antakya’ya yola çıkıyoruz ve Samandağ Çevlik’de öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrası Vespasianus döneminde inşası yapılan Titus Tünellerini geziyoruz ve ünlü kaya mezarı Beşikli Mağarayı görüyoruz. Ardından, Türkiye’deki tek Ermeni köyü Vakıflı’ya doğru yola çıkıyoruz.

Akşam otel konaklama ve akşam yemeği

  1. Gün Pazar

Antakya – İstanbul /Pazar

Kahvaltıyı müteakip, bagajlar alındıktan sonra St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Hristiyan kelimesinin ilk kullanıldığı yer. Yeni kurulan muhteşem Hatay Mozaik Müzesi diğer durağımız oluyor. Öğlen yemeği yerel bir restoranda alınıyor. Arkasından Uzun Çarşı gezisinde Antakya’nın tarihsel dokusunu izliyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

Buluşma saatinden aracımızla 22 00 civarı kalkacak uçağımız için hareket ediyoruz.

İstanbul-Gaziantep/Antakya-İstanbul Uçak ile ulaşım, bölgede yapılacak geziler tur otobüsü ile organize edilecektir.

4. Yıldızlı Otellerde yarım pansiyon konaklama

indir

Tarık GÜÇLÜTÜRK

Prof.Arkeolog Rehber
Ankara Atatürk Lisesi, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih Öncesi Arkeolojisi Dalı’ndan mezun oldu. Aynı Üniversite de Restorasyon yüksek lisansını tamamladı. Almanya’da Carl Duisberg Topluluğu tarafından verilen profesyonel meslek eğitim bursunu kazanarak Mainz, Münich, Stuttgard ve Saarbrücken şehirlerinde restorasyon merkezlerinde çalıştı. Köln’de yönetim eğitimi aldı. Yerli ve yabancı ekiplerle arkeolog ve restoratör olarak sayısız kazılara katıldı. Bunların bazıları; Çayönü, Kırklareli, Karatepe-Aslantaş, Assos, Millet ve Afrodisias Antik Kenti’dir. Alman Arkeoloji Enstitüleri, Avrasya Grubu ile Özbekistan’da Semerkant yakınlarında üç sezon kazılara katıldı. Almanya Berlin Pergamon Müzesi’nden Hattuşaş Sfenksinin ülkeye getirilmesi, ICCROM 2011 yılı Roma’da bakanlık delegeliği, ICCROM Ürdün Mozaik Çalıştayı gibi resmi görevlerde bulundu. Çalıştığı ve gittiği her yeri keşfetmek en büyük zevki oldu. Arkeoloji ve Restorasyon O’nu gezdirdi, artık O, eski gezgin yeni profesyonel tur rehberi olarak deneyimlerini gezmeye sevenlerle paylaşıyor.
Shopping Basket