Antakya 2 günlük Kültür Turu

0
Fiyat
Fiyat
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyona Devam Et

İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek için bir hesap gerekir

241

M.Ö 300 yıllara dayanan eşsiz tarihi ile Antakya Kudüs ten sonra Hiristiyanlığın yayıldığı en önemli 2. merkez olmuştur. Roma imparatorluğu döneminde önemli merkezlerden biri olan Antakya bölgesi sayısız haçlı seferine tanıklık etmiş ve 16 yüzyılda Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Günümüz dinler tarihini anlatan açık hava müzesi halinde halen dinlerin buluşma noktası ve orta doğu coğrafyasının kültür merkezlerinden biridir.

Hatay (Antakya) sadece tarihi ile değil tüm bu tarih boyunca edindiği toplumsal çeşitlilik ve yemek kültürü ile de görülmesi gereken en önemli yerdir.

  1. Gün Cuma

İstanbul – Antakya/ Cumartesi sabah

Misafirlerimizle, İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından …….sabah uçuşu ile Antakya’ya hareket ediyoruz. Sabah …… da varışımızın ardından ilk durağımız, dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Museum Otel deki Necmi Asfuroğlu mozaik müzesini görüp, Uzun Çarşı’ya geçip yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz. Çarşı içerisinde yürüyüş ve tarihi dokuların keşfi, serbest zaman ve otele dönüş. Akşam yemeği otelde.

  1. Gün Cumartesi

Antakya-Samandağ- Vakıflı Köyü

Kahvaltıdan sonra bagajlarımızla birlikte saat 08.00’de otelden ayrılıyoruz. St. Pierre Kilisesi ilk durağımız. Ardından Samandağa’ yola çıkıyoruz. Hıdırbey Köyündeki meşhur çınar ağacını ziyaret edip küçük bir mola veriyoruz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınıyor veya serbest zaman. Ardından Vakıflı Köyü, Titus Tünelleri, Beşikli Mağara göreceğimiz yerler.

Akşam üzeri Antakya Havalimanına doğru yola çıkıyoruz ve 19.00 gibi uçağa biniyoruz.

İstanbul-Antakya-İstanbul Uçak ile ulaşım, bölgede yapılacak geziler tur otobüsü ile organize edilecektir.

4. Yıldızlı Otellerde yarım pansiyon konaklama

indir

Tarık GÜÇLÜTÜRK

Prof.Arkeolog Rehber
Ankara Atatürk Lisesi, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih Öncesi Arkeolojisi Dalı’ndan mezun oldu. Aynı Üniversite de Restorasyon yüksek lisansını tamamladı. Almanya’da Carl Duisberg Topluluğu tarafından verilen profesyonel meslek eğitim bursunu kazanarak Mainz, Münich, Stuttgard ve Saarbrücken şehirlerinde restorasyon merkezlerinde çalıştı. Köln’de yönetim eğitimi aldı. Yerli ve yabancı ekiplerle arkeolog ve restoratör olarak sayısız kazılara katıldı. Bunların bazıları; Çayönü, Kırklareli, Karatepe-Aslantaş, Assos, Millet ve Afrodisias Antik Kenti’dir. Alman Arkeoloji Enstitüleri, Avrasya Grubu ile Özbekistan’da Semerkant yakınlarında üç sezon kazılara katıldı. Almanya Berlin Pergamon Müzesi’nden Hattuşaş Sfenksinin ülkeye getirilmesi, ICCROM 2011 yılı Roma’da bakanlık delegeliği, ICCROM Ürdün Mozaik Çalıştayı gibi resmi görevlerde bulundu. Çalıştığı ve gittiği her yeri keşfetmek en büyük zevki oldu. Arkeoloji ve Restorasyon O’nu gezdirdi, artık O, eski gezgin yeni profesyonel tur rehberi olarak deneyimlerini gezmeye sevenlerle paylaşıyor.
Shopping Basket