Mardin. Midyat Kültür Turu

0
Fiyat
Fiyat
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyona Devam Et

İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek için bir hesap gerekir

158

İslam, Hiristiyanlık, Ezidilik dinleri ile Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice dillerinin buluştuğu tarihi MÖ 2000 yıllara kadar uzanan her karışında tarih ve kültür kokan bu mezopotamya’nın eşsiz diyarına sizleri davet ediyoruz.

Mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren bu şehirde aynı zamanda uluslararası kuruluşlarca koruma altına alınmış evleri ve zengin kültürünü deneyimli rehberler eşliğinde beraberce gezelim.

  1. Gün Cuma

İstanbul – Mardin / Cuma

Sabah Mardin uçuş, otel kahvaltı ve sonrasında Deyrulzafaran Manastırı, Kasimiye Medresesi. Öğle Yemeği ardından Mardin Müzesi ve Sabancı Müzesi, Şehidiye Medresesi

Akşam otel yemek

  1. Gün Cumartesi

Midyat’ın eski ismi ”Hah” olan tarihi Anıtlı Köyü. Anıtlı Köy’ünde 2000 yıllık Meryem Ana Kilisesi. Midyat’ın meşhur gümüşçülerin de alışveriş , ”Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi, Üç katlı konağın taş işçiliği ve panoramik manzara terası.Beyazsu da öğle yemeği, Mor Gabriel Manastırı

Akşam otel yemek

  1. Gün Pazar

Otel Kahvaltı, Dara Antik Kenti, Kırklar Kilisesi, Mardin sokakları gezi ve Ulu Camii, Öğle yemeği

Serbest zaman ve akşam uçuş

 

 

İstanbul-Mardin/Mardin-İstanbul Uçak ile ulaşım, bölgede yapılacak geziler tur otobüsü ile organize edilecektir.

4. Yıldızlı Otellerde yarım pansiyon konaklama

indir

Tarık GÜÇLÜTÜRK

Prof.Arkeolog Rehber
Ankara Atatürk Lisesi, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih Öncesi Arkeolojisi Dalı’ndan mezun oldu. Aynı Üniversite de Restorasyon yüksek lisansını tamamladı. Almanya’da Carl Duisberg Topluluğu tarafından verilen profesyonel meslek eğitim bursunu kazanarak Mainz, Münich, Stuttgard ve Saarbrücken şehirlerinde restorasyon merkezlerinde çalıştı. Köln’de yönetim eğitimi aldı. Yerli ve yabancı ekiplerle arkeolog ve restoratör olarak sayısız kazılara katıldı. Bunların bazıları; Çayönü, Kırklareli, Karatepe-Aslantaş, Assos, Millet ve Afrodisias Antik Kenti’dir. Alman Arkeoloji Enstitüleri, Avrasya Grubu ile Özbekistan’da Semerkant yakınlarında üç sezon kazılara katıldı. Almanya Berlin Pergamon Müzesi’nden Hattuşaş Sfenksinin ülkeye getirilmesi, ICCROM 2011 yılı Roma’da bakanlık delegeliği, ICCROM Ürdün Mozaik Çalıştayı gibi resmi görevlerde bulundu. Çalıştığı ve gittiği her yeri keşfetmek en büyük zevki oldu. Arkeoloji ve Restorasyon O’nu gezdirdi, artık O, eski gezgin yeni profesyonel tur rehberi olarak deneyimlerini gezmeye sevenlerle paylaşıyor.
Shopping Basket