Kapadokya Turu

0
Fiyat
Fiyat
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyona Devam Et

İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek için bir hesap gerekir

213

Gizemli Peri Bacalarına Balonlu Yolculuk

Milyonlarca yıl önce yanardağların püskürttüğü lav ve küllerin yağmur ve rüzgarın aşındırması ile oluşa peribacaları ile dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Kapadokya jeolojik özelliği dışında Paleolitik çağlardan günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir. Günümüze kadar ayakta kalmaya başaran bu yapılar bölgede gezilmeye değer en önemli yerlerdir.

Kapadokya, ziyaretçilerine; gizemli peri bacaları eşsiz gün batımları, yöresel yemek ve kültürü ile eşsiz bir gezi ve tatil yaşamaktadır.

Tourizon ile Kapadokya da hayatınız boyunca anımsayacağınız bir tatil sizi bekliyor.

indir

Tarık GÜÇLÜTÜRK

Prof.Arkeolog Rehber
Ankara Atatürk Lisesi, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih Öncesi Arkeolojisi Dalı’ndan mezun oldu. Aynı Üniversite de Restorasyon yüksek lisansını tamamladı. Almanya’da Carl Duisberg Topluluğu tarafından verilen profesyonel meslek eğitim bursunu kazanarak Mainz, Münich, Stuttgard ve Saarbrücken şehirlerinde restorasyon merkezlerinde çalıştı. Köln’de yönetim eğitimi aldı. Yerli ve yabancı ekiplerle arkeolog ve restoratör olarak sayısız kazılara katıldı. Bunların bazıları; Çayönü, Kırklareli, Karatepe-Aslantaş, Assos, Millet ve Afrodisias Antik Kenti’dir. Alman Arkeoloji Enstitüleri, Avrasya Grubu ile Özbekistan’da Semerkant yakınlarında üç sezon kazılara katıldı. Almanya Berlin Pergamon Müzesi’nden Hattuşaş Sfenksinin ülkeye getirilmesi, ICCROM 2011 yılı Roma’da bakanlık delegeliği, ICCROM Ürdün Mozaik Çalıştayı gibi resmi görevlerde bulundu. Çalıştığı ve gittiği her yeri keşfetmek en büyük zevki oldu. Arkeoloji ve Restorasyon O’nu gezdirdi, artık O, eski gezgin yeni profesyonel tur rehberi olarak deneyimlerini gezmeye sevenlerle paylaşıyor.
Shopping Basket