İROYOGA ile 27-30 Mayıs Nemrut Göbeklitepe Kültür Turu

0
Fiyat
From6,850 TL
Fiyat
From6,850 TL
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Tam İsim*
E-mail Adres*
Talebiniz*
* Onaylıyorum Hizmet şartları and Gizlilik bildirimi.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm hüküm ve koşulları kabul edin
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyona Devam Et

İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek için bir hesap gerekir

51
3 GECE 4 GÜN
Geçerlilik : 27-30 MAYIS 2022
İSTANBUL
ADIYAMAN
Max Kişi : 25

27 30 MAYIS tarihlerinde, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan NEMRUT Dağı’na ve insanlık tarihinin en eski tapınağı GÖBEKLİTEPE’ye gidiyoruz!

Dört gün boyunca masalsı diyarları gezip, tarihimizin en büyüleyici topraklarında hem gezeceğiz, hem de yoga yapacağız, hem de farklı lezzetler tadacağız. Gizemli sembolleriyle çok güçlü bir enerji barındıran Göbeklitepe, büyüleyici Nemrut Dağı, Halfeti, Harran, ve Zeugma’yı bölgenin en deneyimli rehberlerinden biriyle gezeceğiz. Ve masalsı yerlerde yoga nefes çalışmaları deneyimleyeceğiz.

Yoga çalışmaları her seviyeye uygun içerikli olacak. Hem yeni başlayacaklara hem de uzun zamandır pratiği olanlara uygun seanslar yapılacaktır. Başvuru yaparken lütfen seviyenizi belirtin.

Yoga Eğitmeni ve Rehberimiz.

1. Gün Cuma 27.05.2022

Istanbul – Adıyaman / Nemrut

 

Türk Hava yollarının TK 2216 sefer sayılı uçağı ile Adıyaman’a hareket edebilmek için sabah saat 04:00’de İstanbul Havalimanında rehberimiz Sn Güçlütürk ile buluşma. TK 2216 sefer sayılı uçak ile 06.30 Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Saat 08:05’da varışımızın ardından otelimize bavullarımızı bırakıp kahvaltı ve dinlenme için kısa bir mola vereceğiz. Dinlenme sonrası Kâhta’ya doğru yola çıkıyoruz öğlen yemeğimizi aldıktan sonra, Nemrut yolu üzerinde görülmeden geçilmeyecek olan iki önemli noktaya gidiyoruz. Birincisi Efsane Komagene kralı Antiochus’un yaptırmış olduğu Karakuş Tümülüsü, diğeri de Roma’nın ilk İstanbul Surlarının da yapılmasına öncü olan İmparatoru Septimus Severus’un yaptırdığı Cendere Köprüsüne gidiyoruz. Muhteşem ve tarifi olmayan günbatımını seyretmek üzere Nemrut’a yol alıyoruz.

Güneşi batırdıktan sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Cumartesi – 28.05.2022

Adıyaman-Şanlıurfa /Göbeklitepe

07:30 – 08:30 Güne başlangıç yoga ve nefes çalışması

Kahvaltıyı takiben, 1994 yılından beri kazılan ve bilinen en eski tapınak olarak tanımlanan Göbeklitepe’ye doğru hareket ediyoruz. Göbeklitepe, 2018 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne girmiştir. Konunun uzmanı rehberimizden tarih öncesi dönemler ve Göbeklitepe ile ilgili bilgilerimizi aldıktan sonra , muhteşem bir bina olarak 2015 yılında yenilenen Şanlıurfa Müzesine gidiyoruz. 14 salonu ve 33 farklı canlandırmasıyla harika bir müze olan Şanlıurfa Müzesi 30.000 m²’lik geniş ve modern binasında başta Göbekli tepe, Şanlıurfa ve çevresinden çıkan eserleri sergileniyor. Haleplibahçe taban mozaikleri görülmeye değer bir diğer alan ve müze sonrası gezimize orada devam ediyoruz. Müze gezimizden sonra Balıklı Göl’e gidiyoruz. Hz. İbrahim’in doğduğu ve şehirden ayrılana kadar yaşadığı önemli olayların geçtiğine inanılan Balıklı Göl ve çevresini gezerek ve hakkında konuşarak, Urfa çarşılarında bitecek bir yürüyüşe başlıyoruz. Gezi bitiminde otele yerleşip kısa bir dinlenme molası veriyoruz.

Akşam yemeğimizi sıra gecesi eşliğinde alacağız. Sıra gecesi Urfa’da bilinen adıyla sıra gezmek, kentle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan özel eğlencedir.Konaklama otelimizde.

 

3.Gün Pazar- 29.05.2022

Şanlıurfa – Gaziantep

07:00 – 08:00 Güne başlangıç yoga ve nefes çalışması

Otelden kahvaltı sonrası erkenden ayrılıp Harran’a doğru hareket ediyoruz. Konik şekilli evler ve çölü andıran çevresi ile Harran’a ulaşmak için yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk yapıyoruz.

Harran kentinin adı Sümercede ve Akatçada “seyahat” veya “kervan” anlamına gelen “haran-u” sözcüğünden gelmektedir. Kuzey Mezopotamya’nın kadim yerleşim yerlerinden olan kent Kuran’ı Kerim’de adı geçen Nuh’un kavmi olarak kabul edilen ve ehli kitaptan sayılan Sabii’lerin ana vatanı olarak kabul edilir.

Harran gezisi sonrası yaklaşık 2 saatlik yolculukla Fırat Nehri üzerindeki Birecik Barajı’nın yükselmesiyle sular altında kalan çok katmanlı bir güzellik olan Halfeti’ye hareket edeceğiz. Eşsiz bir manzarada yapacağımız tekne turunda su altında kalan bölgeyi görüyoruz. Halfeti’de öğle alacağımız öğle yemeğinden sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz otelimize yerleşme ve serbest zaman.

 

4.Gün Pazartesi- 30.05.2022

Gaziantep – Istanbul

07:30 – 08:30 Güne başlangıç yoga ve nefes çalışması

Otelimizde kahvaltıyı aldıktan sonra Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Müze gezisi sonrası Gaziantep’in en keyifli yeri olan Almacı Çarsısı bölgesine geçiyoruz, harika bir öğle yemeği ziyafeti sonrası Bakırcılar, Yemeniciler, hanlar ve tüm baharatçıların olduğu bölgede geziyoruz. Sabah hazırladığımız valizler otobüsümüzde ve Kale bölgesinden otobüsümüzle havalimanına hareket ediyoruz.

Türk Hava yollarının 2231 sefer sayılı uçağı ile Istanbul’a hareket ediyoruz. Istanbul’a 19:55 varış ardından turumuz sonlanıyor.

Gidiş İstanbul-Adıyaman uçak 

Dönüş Gaziantep-İstanbul uçak 

Tur programı dahilindeki geziler tur otobüsü 

Adıyaman White Star Hotel veya benzeri

Şanlıurfa Hilton Garden Inn veya benzeri

Gaziantep İbis Hotel veya benzeri

– Odalarda konaklamada paylaşımlı olacaktır, tek geliyorsanız, oda arkadaşı dağılımı grup enerjisine uygun bir şekilde yapılacaktır. Eğer rahat etmeyeceğinizi düşünüyorsanız arkadaşınızla gelmeniz önerilir 🙂

Ücrete dahil olanlar:

Türk Hava Yolları ile Istanbul – Adıyaman gidiş / Gaziantep – İstanbul dönüş uçak bileti

Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama

Tüm yerel transferler

4 Öğle yemeği 3 Akşam yemeği

Programda belirtilen tüm gezi ve giriş ücretleri

Adıyaman ve Nemrut gezisi

Göbeklitepe gezisi

Halfeti tekne turu

Harran gezisi

Gaziantep şehir gezisi

Zeugma Müze giriş ve gezisi

Zorunlu Türsab seyahat sağlık sigortası

Profesyonel rehberlik hizmeti

Tur esnasında Kulaklık

Ücrete dahil olmayanlar:

• Tüm içecekler (yemekte alınan)

• Extra tur ve kişisel alışverişler, harcamalar, içecekler ve şahsi giderler katılımcıya aittir.

– Kendi yoga matınızı, blok ve kemerinizi getirmeniz gerekmektedir.

– Kamp kontenjanı için belirli oda adedi vardır, kesin rezervasyon ve kayıt için tüm ücretin nakit olarak turizm acentesine ödenmesi gerekmektedir.

– Bu yoga etkinliği Tourizon Turizm ve Organizyason (TURSAB NO : A-7834 ) ile yapılmaktadır.

ÖDEME İPTAL KOŞULLARI:

-Mücbir sebeplerle (Pandemi gibi) yalnızca DEVLET tarafından alınan kararlara bağlı olarak etkinliğin iptali halinde ödemenin tamamının ödemesi iade yapılır veya arzu edilmesi durumunda başka bir kamp için ödeme aktarılır.

-Mücbir olmayan durumlarda etkinlik tarihine 7 gün ve daha az kalan günlerde iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.

-Mücbir olmayan durumlarda etkinlik tarihine 15 gün ve öncesi iptallerde ödemenin %75’i iade edilir.

Untitled

İrem ORTAÇ

Yoga Eğitmeni
28 Ekim 1977 İstanbul doğumlu. Yogayla 2003 yılında tanıştı. Aralıklarla devam ettiği yoga pratiklerine, yoğun iş hayatı sebebiyle ara verdi. 2012 yılında bir sağlık problemiyle, yogayı ve meditasyonu hayatının merkezine koydu, ayurveda ile tanıştı ve bu süreçte üçü ile şifalandı. Bu öğretileri herkesle paylaşmaya niyet etti.. O dönemden beri değişim, dönüşüm devam ediyor.Yoganın beden ve zihinde yarattığı farkındalıkla gelen şifanın ulaşılabilir olduğunu göstermek için, etrafıyla bunu paylaşmaya başlayarak, hocalık yoluna girdi.17 senelik kurumsal hayatını 2018 Ocak ayında sonlandırıp, eş zamanlı olarak yaptığı yoga hocalığını tam zamanlı mesleği olarak 7 senedir, ayurvedik danışmanlığı 3 senedir devam ettirmektedir. Şimdiye kadar Cihangir Yoga, Hariom Yoga, Shape Up İstanbul, Artı Hiç, Sweaters Community, İyi Yaşa Aplikasyonu gibi pek çok yoga stüdyosu ve platformunun kadrosunda yer almıştır.
Tarık-gucluturk-gobeklitepe

Tarık GÜÇLÜTÜRK

Arkeolog Rehber
Ankara Atatürk Lisesi, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih Öncesi Arkeolojisi Dalı’ndan mezun oldu. Aynı Üniversite de Restorasyon yüksek lisansını tamamladı. Almanya’da Carl Duisberg Topluluğu tarafından verilen profesyonel meslek eğitim bursunu kazanarak Mainz, Münich, Stuttgard ve Saarbrücken şehirlerinde restorasyon merkezlerinde çalıştı. Köln’de yönetim eğitimi aldı. Yerli ve yabancı ekiplerle arkeolog ve restoratör olarak sayısız kazılara katıldı. Bunların bazıları; Çayönü, Kırklareli, Karatepe-Aslantaş, Assos, Millet ve Afrodisias Antik Kenti’dir. Alman Arkeoloji Enstitüleri, Avrasya Grubu ile Özbekistan’da Semerkant yakınlarında üç sezon kazılara katıldı. Almanya Berlin Pergamon Müzesi’nden Hattuşaş Sfenksinin ülkeye getirilmesi, ICCROM 2011 yılı Roma’da bakanlık delegeliği, ICCROM Ürdün Mozaik Çalıştayı gibi resmi görevlerde bulundu. Çalıştığı ve gittiği her yeri keşfetmek en büyük zevki oldu. Arkeoloji ve Restorasyon O’nu gezdirdi, artık O, eski gezgin yeni profesyonel tur rehberi olarak deneyimlerini gezmeye sevenlerle paylaşıyor.
Shopping Basket